Bc. Urban sport & health service

O mne

Moje meno je Stanislav Urban, mám 26 rokov a som študentom druhého stupňa vysokoškolského štúdia na fakulte telesnej výchovy a športu. Určite Vás zaujíma prečo máte svoje telo zveriť do rúk práve mne? Tak sa Vám trošku predstavím. Narodil som sa v Piešťanoch, kde som si prešiel základnou a strednou školou. Hneď potom smerovali moje kroky na fakultu telesnej výchovy a športu, keďže sa od mala venujem športu. Od malička som sa venoval profesionálne aj amatérsky basketbalu a práve to bol prvý dôvod ísť na FTVS. Na fakulte som sa v rámci praxe dostal do kontaktu s ďalšími športmi. Začal som robiť základné plavecké výcviky pre deti, taktiež základný plavecký výcvik pomocou halliwickovej metódy pre ťažko zdravotne oslabených vo vodnom prostredí, čo bolo aj súčasťou môjho bakalárskeho výskumu.

Ďalej som sa venoval základným lyžiarskym výcvikom, korčuľovaniu a boccii. Čoraz viac som sa začal venovať a vzdelávať sa hlavne v oblasti zdravotne orientovaných aktivít a regenerácie.

V rámci regenerácie som sa začal venovať rôznym druhom masáží, čo považujem za dôležitú súčasť životného štýlu ako pre športovcov, tak i pre bežnú populáciu ako prostriedok uvoľnenia, relaxu či odbúravania bolesti.

Pri masáži som ostal aj z dôvodu kladných odoziev svojich klientov. Tešilo ma, že práve moje ruky im vedia pomôcť od bolesti. Okrem masáže sa aktívne venujem, ako som spomínal, zdravotne orientovaným aktivitám ako napríklad SM systém, funkčný tréning, jumping, cvičeniam na fit lopte, tabatu a iné.

V súčasnosti Vám môžem ponúknuť svoje služby v oblasti masáží (klasická, relaxačná, športová 15 až 90 min.), v blízkej budúcnosti sa v mojej ponuke pre vás ocitnú služby ako lymfodrenáž, SM systém, Taping, funkčné tréningy, cvičenia na fitloptách na správne držanie tela a spevnenie svalstva.

Prečo sa uberám týmto smerom?

Odpoveď je veľmi jednoduchá, vzhľadom na dnešnú situáciu vo svete, na “civilizačné ochorenia” sú dokonalým nástrojom prevencie práve zdravotne orientované aktivity, masáže, či vhodná regenerácia.


Prečo chcem pracovať sám pre seba?

Zlom nastal po mojom odcestovaní do USA. Pobyt mi dal obrovské skúsenosti, sebavedomie, jazyk, cieľavedomosť, disciplinovanosť, odhodlanosť venovať sa tomu, v čo verím.


Teším sa na Vás!


A nezabudnite: “Bolesť je slabosť opúšťajúca telo”